TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Genel, Gündem, Haber, Sağlık 29 Temmuz 2023

Acara Deresi Sakinleri Yollarının Asfaltlanmasını İstiyor

Acara Deresi Sakinleri Yollarının Asfaltlanmasını İstiyor Haber: Murat Genç Samsun’un Terme ilçesine bağlı Kocaman Mahallesi’nde Acara Deresi…

Acara Deresi Sakinleri Yollarının Asfaltlanmasını İstiyor

Haber: Murat Genç

Samsun’un Terme ilçesine bağlı Kocaman Mahallesi’nde Acara Deresi olarak bilinen kısmında ( Kazım Karabekir Paşa Mahallesi) Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait taş ocağından dolayı uzun süredir rahatsız olduğunu ifade eden köylüler bir an evvel yollarının asfalt veya beton şekilde yapılmasını istiyor. Haber merkezimize ulaşan köylüler normalde yolu kapatacaklarını ifade etti. Gazeteci Murat Genç’in girişimi ile yol kapatma eyleminin ertelendiği ve konunun Büyükşehir Basın Buluşmasında gündeme geldiği aktarıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir taş ocağının kurulduğu yerlerde maalesef bu tarz durumların yaşandığını konudan haberdar olduklarını , mahalle sakinlerine biraz daha sabırlı olmalarını ve yakın zamanda bu problemin çözüleceğini söyledi.

Yaklaşık 3 kilometrelik bir mesafedeki asırı tozdan rahatsız olan aileler günde 40-50 kamyon harfiyat taşındığını dile getirdi. Aşırı tozun çevreye verdiği zararın görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Bozuk yolllar nedeniyle araçların sürekli teknik arızalar verdiği , ailelerin bu konularda son derece maddi ve psikolojik olarak etkilendiği öğrenildi.

Tema Tasarım |
Yazarlar
Video
Galeri