TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Haber 25 Mayıs 2022

Ahmet BAYDUZ KİMDİR?

01 Ağustos 1991 tarihinde Malatya da doğdu. Şehit Kemal Özalper Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü’nü bitirdikten sonra,…

01 Ağustos 1991 tarihinde Malatya da doğdu.

Şehit Kemal Özalper Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü’nü bitirdikten sonra, İnönü Üniversitesi YMYO Otomotiv Teknolojisi bölümünden mezun oldu. Hemen ardından Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. 3. Üniversite öğrenimi İstanbul Üniversitesi Sivil Havacılık Bölümünde devam etmekte olup, İnönü Üniversitesinde de Yüksek Lisans eğitim hazırlığı devam etmektedir.
Bahsine
1999 yılında başlayan Boks Spor Hayatı 2010 yılına kadar Malatya Turgut Özal Boks İhtisas Spor Kulübünde devam etti. 2010 yılı sonun da Ulaştırma Bakanlığı TCDD Ankara Demir Spor Kulübü’ne transfer oldu.

Spor kariyerinde ise, 19 Mayıs 2012 tarihinde “Yılın Temsilci Sporcu ’su” seçildi. Ve 2012 yılında dönemin Cumhurbaşkanı, dönemin TBMM Başkanı, dönemin Başbakanı ve dönemin Gençlik ve Spor Bakanı tarafından kabul edildi.

Ankara’daki Spor Kariyerini 2013 yılına kadar devam ettirdi. Birçok ödül ve dereceler elde etti.

2014 yılında Türkiye Boks Federasyonu’nun Hakemlik sınavında başarı elde edip, ‘Bölge Hakemi’ olarak müsabaka yönetmeye başladı.

2015 yılında Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığında Puantör ve Taşınır Kayıt Kontrol Yetkilisi olarak göreve başladı.

2015 yılında Türkiye Gençlik Konseyi temsilciliği görevini yürüttü. Daha sonra birçok Sivil Toplum Kuruluşlarının katılarak oluşturmuş oldukları Gençlik Konseyi Platformu’nun Genel Başkanı seçildi(2016) ve 2017 yılı sene sonuna kadar bu görevi yürüttü.

2017 yılında Türkiye Boks Federasyonu’nun yazılı – uygulamalı sınavında ‘Milli ve Uluslararası’ Boks Hakemi unvanlarını elde etti. Birçok ulusal ve uluslararası müsabakalarda en genç hakem olarak görev alıp müsabaka yönetti.

2018 yılında Gençlik ve Eğitim Derneği Kurucu Genel Başkanlığı’nı üstlendi. Halen bu görevi sürdürmekte, 650 proje-etkinlik ve faaliyet gerçekleştirmiş olup, 20.000 üyesi ve birçok üniversiteler de bağlı Kulüpleri bulunmaktadır.

2018 yılında Türkiye Boks Federasyonu Yürütme Kurulu’na seçildi ve halen bu görevi sürdürmektedir.

2020 yılı sene sonunda Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın Mütevelli heyet üyeliği seçiminde tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının desteklerini alarak Mütevelli heyet üyesi olarak seçildi ve halen bu görevi sürdürmektedir.

Az derecede İngilizce bilmekte olup, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

şekerpınar cam filmi çayırova cam filmi çayırova led xenon
toptan eldivenkocaeli toptan eldivenkocaeli eldiven toptancısı
Tema Tasarım |
Yazarlar
Video
Galeri