TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Yazarlar 6.01.2022 9776 Görüntüleme
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ  DAHA FAZLA KİRLETMEYİN

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ DAHA FAZLA KİRLETMEYİN

Yerel seçimlerde olduğu gibi 2023’te de sandığa giderken kendisini HDP’nin desteğine muhtaç hisseden CHP, her tavizi vermeye hazır. PKK Sözcüsü Demirtaş’ı savunmak, HDP’nin PKK ilişkisini görmezden gelmek, terörün adını “Kürt sorunu” koymak derken PKK ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı kişilerin İBB’ye işe alınmasına kadar her şeyi yaptılar.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partinin genel başkanı Kılıçdaroğlu ve yönetimi tarafından düşürüldüğü hal, içler acısı.

İBB’ye, PKK, DHKP-C, FETÖ, MLKP, MKP gibi terör örgütü iltisaklı 557 kişinin işe alındığının açıklanmasından sonra, yandaş gazetecilerin CHP ve İmamoğlu’nu dostça uyarmak yerine onlara zarar gelmesin diye polis şehit edilmesine karışanları, Bylock kullanan FETÖ üyelerini, dağa eleman gönderen PKK artıklarını masumlaştırmaya çalışmaları ibretlik.
Ekrem İmamoğlu’nun, terör örgütleriyle iltisakı olanların ilişkisinin kesilmesi yerine,86 bin İBB çalışanın onlara kalkan yaparak, “yol arkadaşlarım” demesi, içine düştüğü durumu gösteriyor.

“Hak yemem, hakkımı da yedirmem” deyip göreve geldikten sonra,13 binden fazla emekçiyi işten çıkartıp 20 binden fazlasını alması ayrı bir tezat.

İçişleri Bakanlığı’nın pazar günkü, İBB, bağlı kuruluşları ve şirketlerinde işbaşı yaptırılan personelden, 455’inin PKK/KCK, 80’inin DHKP-C, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP, ayrıca bazılarının FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikâyet ve elde edilen tespitler üzerine, konunun tüm yönleriyle soruşturulması için Bakanlığımızca ‘’Özel teftiş başlatılmıştır.’’ şeklindeki açıklaması, durumun ciddiyetini gösteriyor.

Bakanlık, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve PKK ile iltisaklı/irtibatlı kişilerin Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) referansıyla İBB’ye yerleştirildiği yönündeki iddia ve tespitlerin yer aldığı iddianamenin de özel teftişin kapsamında olduğunu açıkladı.

“Ronahikovar” isimli internet sitesi üzerinden örgütün propagandasını yapan dernek, HDP’li bazı belediyelerin PKK talimatıyla “öz yönetim” ilanına destek vermiş, sözde dini bilgisi olan halk arasında “Mele, İmam, Hoca, Seyda, Seyid” gibi din adamı sıfatları kullanıp terör örgütü elebaşı Öcalan’ın serbest bırakılmasına yönelik basın açıklaması yapmıştı.
6-8 Ekim olayları sırasında da PYD/YPG terör örgütü mensuplarına destek oldular.

Dernek yöneticileri, 22 Haziran 2010’da Küçükçekmece’de, 5 Jandarma personeli ve bir çocuğun şehit olmasına yol açan bombalı saldırının faili “Mele” kod adlı terörist Mehmet Kazım Sevim bunun yanında, iddianamede hangi dernek yöneticisinin hangi teröristlerle irtibatta olduğu açıkça yazılıyor.

İşte bu derneğin referansıyla, İBB’ye eleman alındı.

Bu şüpheliler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPER (İstanbul Personel Daire Başkanlığı) bünyesinde “gassal” (cenaze yıkayıcısı) olarak görev yaptığını ve aldığı maaşın bir kısmını derneğe aktardığını ayrıca dernek olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden verilen yüzlerce yardım kartları, halen örgütün dağ kadrosunda olan ya da öldürülmüş teröristlerin ailelerine dağıttıklarını kendileri itiraf ediyor.

Açılan soruşturma kapsamında İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nın yaptığı teknik ve fiziki takip sonucunda, 3 Temmuz 2021 tarihinde beş ilde eşzamanlı yapılan operasyonda toplam 28 kişi yakalandı ve yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

İBB’nin gassalları olan beş kişiden, üç kişinin tutuklanıp iki kişiye de ev hapsi verilmiştir.

Yine şüphelilerin evinde yapılan aramada, cezaevinden/cezaevine yazıldığı değerlendirilen bir adet mikro yazıyla yazılmış kod tablosu bulundu.

Şüphelilerden ayrıca silah, mühimmat, malzeme ve paralar ele geçirildi.

Bu soruşturma dosyası, terör iltisaklı kişilerin İBB’ye alınmasının nasıl bir risk oluşturduğunu gösteriyor.

PKK’ya yakın, ister HDP olsun ister dernek, hepsinden uzak durmak gerekiyor. Siyasi tartışma yerine, yaşananlardan ders çıkarmak önemli.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

İMAR BARIŞI MAĞDURLARI PART-2

İMAR BARIŞI MAĞDURLARI PART-2

Tema Tasarım |
Yazarlar
Video
Galeri