TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Gündem, Spor 18 Şubat 2021

Pandemi döneminde egzersiz yapmak, maske takmak kadar önemli

A Haber Ajansı’nın köşe yazarı Barış Çakıcı evde kaldığımız pandemi dönemi boyunca yapılan egzersizlerin, vücuda pek çok…

A Haber Ajansı’nın köşe yazarı Barış Çakıcı evde kaldığımız pandemi dönemi boyunca yapılan egzersizlerin, vücuda pek çok önemli fayda sağladığını söyledi.

mobil ödeme bahis

Düzenli spor yapmanın insan sağlığına ve ataşehir inönü tekel psikolojisine olan faydaları saymakla bitmediğini belirten Barış Çakıcı, Pandemi döneminde yapılan egzersiz maske takmak kadar önemli olduğuna da dikkat çekti.

İyi bir yaşam tarzının temeli için spor yapmak gerektiğini kaydeden Barış Çakıcı, şu bilgileri verdi: “ Yaşlandığında sağlık sorunları ile karşılaşmak istemeyenler, gençliğinde bolca spor yapmalıdır. Düzenli spor yapan insanların daha mutlu olduğu ve günlük yaşamlarında ataşehir açık tekel daha aktif olduğu da yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Düzenli bir şekilde spor yapanların bağışıklık sistemleri daha güçlü olmakla birlikte hastalıklara karşı son derece dirençlidirler. Bir spor dalına zaman ayıramayacak yoğunlukta olanlar için ise günde 15-20 dakika kadar bir zaman ayırarak her yerde gerçekleştirebilecekleri egzersizleri yapmalarını öneririz. Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak, corona virüsten korunmak için zorunlu içerenköy tekel maske takmak gibi önemli bir korunma yöntemidir”

Tema Tasarım |
Yazarlar
Video
Galeri