TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Genel 4 Temmuz 2020

İki Bakan, ‘patlamanın yaşandığı fabrikada denetimler yapılmıyor’ iddialarına yanıt verdi

Sakarya’nın Hendek ilçesinde meydana gelen korkunç patlamada denetimlerin yapılıp yapılmadığı soruları akıllara geldi. Fabrikada daha önce üç…

Sakarya’nın Hendek ilçesinde meydana gelen korkunç patlamada denetimlerin yapılıp yapılmadığı soruları akıllara geldi. Fabrikada daha önce üç patlamanın yaşandığı bilgisi gelirken Bakanlar Zehra Zümrüt Selçuk ve Süleyman Soylu‘dan denetimlere ilişkin açıklama geldi. İki Bakan, havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada denetimlerin düzenli yapıldığını açıkladı.

“SENELİK DENETİMLER YAPILIYOR”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Hendek’te haberi alır almaz, Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bakanlarımızla buraya hareket ettik. 186 çalışanımızın ailelerine ulaşmaya devam ediyoruz. Senelik denetimler yapılıyor” şeklinde konuştu.

“MART AYINDA BURAYLA İLGİLİ DENETİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Mart ayında burayla ilgili denetim gerçekleştirildi. Patlayıcı madde içerdiği sebebiyle. Bu tarz faaliyet gösteren fabrikalarla denetimler aksatılmadan devam eder” dedi.

İki Bakan, 'patlamanın yaşandığı fabrikada denetimler yapılmıyor' iddialarına yanıt verdi

“BÜTÜN EKİPLERİMİZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR”

Bakan Soylu, “Bütün ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda sayın Başsavcımızın da kontrolünde ve denetiminde, elbetteki patlamanın nerede meydana geldiği, nasıl meydana geldiğine yönelik çalışmalar da bu soğutma çalışmaları bittikten sonra değerlendirilip kamuoyuyla paylaşılacaktır. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

İki Bakan, 'patlamanın yaşandığı fabrikada denetimler yapılmıyor' iddialarına yanıt verdi İki Bakan, 'patlamanın yaşandığı fabrikada denetimler yapılmıyor' iddialarına yanıt verdi İki Bakan, 'patlamanın yaşandığı fabrikada denetimler yapılmıyor' iddialarına yanıt verdiİki Bakan, 'patlamanın yaşandığı fabrikada denetimler yapılmıyor' iddialarına yanıt verdi

Tema Tasarım |
Yazarlar
Video
Galeri